Hautausmaiden kesätyöhaku on auki
Varkauden seurakunnan hautatoimi hakee kesälle 2025 noin 30 innokasta kesätyöntekijää Varkauden ja Kangaslammin hautausmaille. Tehtäviä on tarjolla puutarhureille, vihertyöntekijöille ja opiskelijoille.
Työtehtävät:
Kesätyöntekijänä pääset tekemään monipuolisia ulkotöitä, kuten hautausmaiden ja hautojen hoitoa, kausikukkien istutusta ja hoitoa, nurmikon leikkausta ja siimausta, pensaiden leikkausta sekä käytävien kunnostusta.
Hakijoilta edellytämme:
- Vähintään 18 vuoden ikää
- Reipasta asennetta, ahkeruutta ja tiimityöskentelytaitoja
- Valmiutta fyysiseen ulkotyöhön
- Kykyä itsenäiseen työskentelyyn ja hyviä vuorovaikutustaitoja
Työaika ja palkkaus:
- Viikkotyöaika 38 tuntia 15 minuuttia
- Palkkaus KirVESTES:n mukaan
- Työt ajoittuvat touko-kesäkuusta alkaen, työsuhteiden kestot vaihtelevat 1–6 kuukauden välillä
Hakuaika:
16.12.2024–2.3.2025. Haastatteluja tehdään jo hakuaikana, joten lähetä hakemuksesi pian!
Hakemukset ja lisätiedot:
Vapaamuotoiset hakemukset:
Seurakuntapuutarhuri Kirsi Kortelainen
- Puhelin: 040 520 4012
- Sähköposti: kirsi.kortelainen@evl.fi
- Käyntiosoite: Ahlströminkatu 19, 78250 Varkaus
Työntekijöiden hyvinvointi on meille tärkeää. Tarjoamme monipuolisia etuja, kuten työterveyshuollon palvelut, liikunta-, kulttuuri- ja hyvinvointietuja, lounasedun sekä mahdollisuuden kouluttautua. Uutena avauksena pilotoimme Aikuisten liikuntatunti -konseptia, jonka myötä työntekijämme voivat käyttää tunnin viikossa työaikaa liikuntaan.
Tervetuloa mukaan yhteisöömme rakentamaan kestävää tulevaisuutta ja yhteisöllisyyttä!
16.12.2024 10.00